Nasz Sklep internetowy używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie ze Sklepu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w Polityce Prywatności

Gato Audio FM-15 Mk2 | Kolumny podstawkowe

9 290,00 zł

Cena za parę
Stan: nowy
Kolor:

Kolor pierścieni

Ilość
 

Zapytaj o dostępność na miejscu

 

Kup na raty 0% korzystając z rat PayU

 

Darmowa dostawa na terenie całego kraju (przy zamówieniu powyżej 300 zł)

FM-15 Mk2 jest jak kameleon wśród głośników serii FM. Ten dyskretny, pięknie wykonany głośnik z łatwością mieści się w każdym salonie, a jednocześnie równie łatwo wypełnia całą przestrzeń wspaniałym brzmieniem muzyki. Łatwy do wysterowania, bardzo dobrze współpracuje z większością wzmacniaczyTyp:
2-drożna kolumna podstawkowa
Impedancja:
4 ohm
Impedancja:
86dB
Pasmo przenoszenia:
40 Hz – 35kHz
Rekomendowana moc wzmacniacza:
50 to 200 W
Wymiary:
205 x 355 x 305 mm (s x g x w)
Waga:
11,5kg
Gwarancja:
5 lat

FM-15 Mk2 jest jak kameleon wśród głośników serii FM. Ten dyskretny, pięknie wykonany głośnik z łatwością mieści się w każdym salonie, a jednocześnie równie łatwo wypełnia całą przestrzeń wspaniałym brzmieniem muzyki. Łatwy do wysterowania, bardzo dobrze współpracuje z większością wzmacniaczy

Gato Audi FM-15 Mk2 to doskonały głośnik podstawkowy, który zachwyca ogromną sceną dźwiękową i przestrzennością. Obudowa o wewnętrznej objętości sięgającej 15 litrów w połączeniu z potężnym i jednocześnie delikatnym przetwornikiem nisko-/średniotonowym (152 mm) dostarcza niezwykle bogaty, sprężysty bas, który z łatwością wypełnia przestrzeń nawet dużych pomieszczeń. Model ten z łatwością można ustawić w szafce lub na półce, a najlepiej spisuje się po postawieniu go na dedykowanej FM-15 podstawce głośnikowej.

FM-15 Mk2 jest jak kameleon wśród głośników serii FM. Ten dyskretny, pięknie wykonany głośnik z łatwością mieści się w każdym salonie, a jednocześnie równie łatwo wypełnia całą przestrzeń wspaniałym brzmieniem muzyki. Łatwy do wysterowania, bardzo dobrze współpracuje z większością wzmacniaczy, ale wraz z zastosowaniem lepszych elementów systemu – kabli, wzmacniacza, źródła – zapewnia jeszcze lepszą jakość dźwięku. Dzięki temu można szybko przejść od dobrego hi-fi do prawdziwego high-endu.

Specjalnie zaprojektowane przetworniki

U podstaw doskonałego dźwięku, jaki zapewnia FM-15 Mk2, leżą specjalnie opracowane przetworniki. Każdy z nich został zaadaptowany ściśle pod kątem zadań, jakie ma pełnić w kolumnie głośnikowej. Dzięki temu, że przetworniki dostosowywane są do pożądanych osiągów i potrzeb projektowych, projektanci Gato Audio nie muszą iść na kompromis ani pod względem brzmieniowym, ani wizualnym, co pozwala dostarczyć najlepszy dźwiękowo produkt.

Od momentu wynalezienia głośnika w 1925 r., w jego budowie od strony wizualnej niewiele się zmieniło, a większość przetworników wygląda bardzo podobnie. Ale w ciągu ostatniej dekady zastosowano zaawansowane technicznie materiały, zoptymalizowane systemy magnetyczne, gumowe resory o niskich stratach oraz membrany z mineralnym wypełnieniem  – to tylko niektóre z rozwiązań, które Gato Audio wykorzystuje, aby uzyskać najwyższą jakość dźwięku.

Wielowarstwowa obudowa FusedMASS

Ekstremalnie wysokie tłumienie wewnętrzne, minimalny rezonans oraz jeszcze bardziej zwiększona wytrzymałość i stabilność materiałowa uzyskane zostały dzięki zastosowaniu wielowarstwowej konstrukcji Gato Audio FusedMASS. Laminując różne materiały o różnych grubościach i dodając specjalny klej, projektanci firmy w inteligentny sposób rozwiązali problem rezonansu, który w przeciwnym razie trzeba tłumić poprzez zwiększanie ilości materiału tłumiącego.

Obudowę FusedMASS tworzy gruba warstwa MDF o średniej częstotliwości rezonansowej, cienka warstwa miękkiego i ciężkiego bitumu o ultra-niskiej częstotliwości rezonansowej oraz średnia warstwa płyty HDF o wysokiej częstotliwości rezonansowej. Sklejone pod wysokim ciśnieniem wzajemnie współpracują ze sobą, tłumiąc niepożądany rezonans. W porównaniu z typowymi obudowami rozwiązanie Gato Audio pozwala zachować pełną objętość wewnętrzną, przy jednoczesnym zminimalizowaniu rezonansu i wibracji.

Zwrotnica PurePHASE

Kluczowym elementem FM-15 Mk2 jest także zwrotnica. Opracowując ją, projektanci skupili się na trzech aspektach technicznych, które łączą najbardziej zaawansowane przetworniki w prawdziwie wybitny system nagłośnieniowy. Oprócz prawdziwego podziału częstotliwości dla każdego z przetworników, system PurePHASE gwarantuje także dokładną kontrolę fazy akustycznej oraz niskie liniowe opóźnienie grupy i szeroką dyspersję liniową.

Bezstratna regulacja zwrotnicy

Kolejną specjalną funkcją wszystkich głośników z serii FM jest możliwość dostosowania lub spersonalizowania możliwości brzmieniowych kolumn głośnikowych. Dzięki tej delikatnej regulacji użytkownik może dopasować charakterystykę dźwiękową do swojego gustu muzycznego, wzmacniacza lub pokoju odsłuchowego. Regulacja ta gwarantuje również, że żadne szczegóły dźwięku nie zostaną utracone, a słuchacz będzie mógł cieszyć się pełnym, bogatym brzmieniem oryginalnego nagrania.


ZMIANY W WERSJI MK2

Poprawiona jakość zwrotnicy

Poprawiliśmy jakość naszych zwrotnic za pomocą wysokowydajnych komponentów europejskiego producenta Jantzen Audio. Wszystkie zwrotnice są montowane we własnym zakresie na dwustronnych płytkach drukowanych z włókna szklanego i testowane na najnowszym sprzęcie Audio Precision, aby zapewnić najlepszą jakość oraz wydajność.

Nowa jakość terminali głośnikowych

Nowy, specjalnie zaprojektowane, pozłacane terminale głośnikowe zapewniają lepszy przesył sygnału, większą przyczepność podczas dokręcania i wydajną izolację. Nawet zwory regulacji zwrotnicy zostały ulepszone dla lepszej pracy i stabilności. Wszystko służy poprawie jakości dźwięku. 

Lepsze dopasowanie i wykończenie

Ściśle współpracowaliśmy z naszym nowym producentem obudów, aby zapewnić jeszcze lepsze dopasowanie i wykończenie naszych głośników. Dodatkowo poprawiono części metalowe. Nowością jest również opcja wyrafinowanego satynowego czarnego wykończenia oraz możliwość wyboru czarnych lub srebrnych pierścieni wokół głośników.

Grają jeszcze lepiej

Spędzamy dużo czasu na dostrajaniu wszystkich zwrotnic i ulepszaniu i tak już oszałamiających osiągów, aby wznieść je na jeszcze wyższy poziom. Posłuchaj ich, a zrozumiesz, że prawdziwy high-end nie musi kosztować majątku.

Wersja CLASSIC:

- obudowa orzech, czarna maskownica 

Wersja SELECT: 

- obudowa orzech, brak maskownicy, kolor materiału wykończenia do wyboru według wzornika (prosimy o podanie numeru koloru w sekcji 'Uwagi do zamówienia' przy składaniu zamówienie na wersję Select)

WERSJE KOLORYSTYCZNE

Bardzo prosimy o podanie wybranej wersji kolorystycznej podczas składania zamówienia. Możesz również zamówić dowolny kolor z palety RAL.