Nasz Sklep internetowy używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie ze Sklepu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w Polityce Prywatności

Gato Audio FM-8 Mk2 | Kolumny podstawkowe

5 990,00 zł

Cena za parę
Stan: nowy
Kolor:

Kolor pierścieni

Ilość
 

Zapytaj o dostępność na miejscu

 

Kup na raty 0% korzystając z rat PayU

 

Darmowa dostawa na terenie całego kraju (przy zamówieniu powyżej 300 zł)

FM-8 Mk2 jest najmniejszą i najbardziej uniwersalną kolumną głośnikową Gato Audio z całkowicie nowej serii FM. Model ten łączy w sobie najwyższej klasy technologię, niesamowite możliwości brzmieniowe i eleganckie wzornictwoTyp:
2-drożna kolumna podstawkowa
Impedancja:
4 ohm
Impedancja:
85dB
Pasmo przenoszenia:
45 Hz – 35kHz
Rekomendowana moc wzmacniacza:
50 to 200 W
Wymiary:
180 x 300 x 265 mm (s x g x w)
Waga:
9kg
Gwarancja:
5 lat

FM-8 Mk2 jest najmniejszą i najbardziej uniwersalną kolumną głośnikową Gato Audio z całkowicie nowej serii FM. Model ten łączy w sobie najwyższej klasy technologię, niesamowite możliwości brzmieniowe i eleganckie wzornictwo.

Gato Audio FM-8 Mk2 wyznacza nowe standardy w świecie niedużych kolumn głośnikowych. Przy wewnętrznej pojemności wynoszącej zaledwie 8 l i wysokości 30 cm idealnie mieści się na półce lub tuż obok telewizora. Mimo swoich kompaktowych rozmiarów model ten dostarcza pełne, bogate brzmienie charakterystyczne dla większych konstrukcji, jednocześnie zachowując intymność, precyzję i spójność sceny dźwiękowej, z której słyną niewielkie głośniki 2-drożne.

Kompaktowa i uniwersalna

Celem tego małego dzieła sztuki jest zapewnienie najlepszej możliwej jakości dźwięku w najmniejszej możliwej obudowie, zachowując przy tym wymagany poziom wszechstronności. FM-8 Mk2 zaprojektowany został z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, którzy użytkują swoje systemy audio w niewielkich pomieszczeniach. Ta niezwykle ciekawa konstrukcja równie dobrze sprawdza się także w dużych systemach wielokanałowych, gwarantując doskonałą spójność i synergię z pozostałymi kolumnami głośnikowymi z serii FM.

Perfekcyjnie dopracowane głośniki

Podstawą pięknego, naturalnego brzmienia, jakie zapewnia FM-8 Mk2, są specjalnie opracowane głośniki. Każdy z przetworników projektowany jest pod kątem roli, jaką ma pełnić w kolumnie głośnikowej. Opracowując i dostosowując głośniki do pożądanych osiągów i potrzeb konstrukcyjnych, projektanci czerpią korzyści z tego, że nie muszą iść na kompromis pod względem możliwości dźwiękowych i wizualnych, skupiając się wyłącznie na dostarczaniu lepiej brzmiącego produktu.

Odporna na rezonans obudowa

Głośniki umieszczone są wewnątrz wielowarstwowej obudowy Gato Audio FusedMASS, która zapewnia ekstremalnie wysokie tłumienie wewnętrzne, minimalny rezonans i gwarantuje niesamowitą wytrzymałość. Laminując różnorodne materiały o różnych grubościach i dodając specjalny klej, projektanci w inteligentny sposób rozwiązali problem rezonansu, który przy tradycyjnym podejściu zostałby rozwiązany poprzez zwiększenie ilości materiału tworzącego obudowę.

Detaliczne i zrównoważone brzmienie

Z kolei konstruując zwrotnicę PurePHASE projektanci skupili się na trzech głównych aspektach technicznych, które pozwoliły połączyć najnowocześniejsze przetworniki w prawdziwie wybitny system głośnikowy. Oprócz swojego zwykłego zadania – prawidłowego podziału częstotliwości dla każdego z przetworników – system PurePHASE gwarantuje również dokładną kontrolę fazy akustycznej, niskie liniowe opóźnienie całej grupy i szeroką liniową dyspersję. Ta wyrafinowana zwrotnica została opracowana specjalnie dla kolumn głośnikowych z serii FM.

Indywidualne dopasowanie dźwięku

Kolejnym unikatowym rozwiązaniem wykorzystywanym w głośnikach z serii FM jest możliwość indywidualnego dopasowania lub spersonalizowania możliwości brzmieniowych głośnika. Subtelna regulacja dźwięku nie tylko pozwala dopasować brzmienie do indywidualnych preferencji słuchacza, wzmacniacza lub pomieszczenia odsłuchowego – sprawia ona także, że żaden detal nie zostaje utracony i że do słuchacza dociera bogaty, w pełni naturalny dźwięk.


ZMIANY W WERSJI MK2

Poprawiona jakość zwrotnicy

Poprawiliśmy jakość naszych zwrotnic za pomocą wysokowydajnych komponentów europejskiego producenta Jantzen Audio. Wszystkie zwrotnice są montowane we własnym zakresie na dwustronnych płytkach drukowanych z włókna szklanego i testowane na najnowszym sprzęcie Audio Precision, aby zapewnić najlepszą jakość oraz wydajność.

Nowa jakość terminali głośnikowych

Nowy, specjalnie zaprojektowane, pozłacane terminale głośnikowe zapewniają lepszy przesył sygnału, większą przyczepność podczas dokręcania i wydajną izolację. Nawet zwory regulacji zwrotnicy zostały ulepszone dla lepszej pracy i stabilności. Wszystko służy poprawie jakości dźwięku. 

Lepsze dopasowanie i wykończenie

Ściśle współpracowaliśmy z naszym nowym producentem obudów, aby zapewnić jeszcze lepsze dopasowanie i wykończenie naszych głośników. Dodatkowo poprawiono części metalowe. Nowością jest również opcja wyrafinowanego satynowego czarnego wykończenia oraz możliwość wyboru czarnych lub srebrnych pierścieni wokół głośników.

Grają jeszcze lepiej

Spędzamy dużo czasu na dostrajaniu wszystkich zwrotnic i ulepszaniu i tak już oszałamiających osiągów, aby wznieść je na jeszcze wyższy poziom. Posłuchaj ich, a zrozumiesz, że prawdziwy high-end nie musi kosztować majątku.

Wersja CLASSIC:

- obudowa orzech, czarna maskownica 

Wersja SELECT: 

- obudowa orzech, brak maskownicy, kolor materiału wykończenia do wyboru według wzornika (prosimy o podanie numeru koloru w sekcji 'Uwagi do zamówienia' przy składaniu zamówienie na wersję Select)

WERSJE KOLORYSTYCZNE

Bardzo prosimy o podanie wybranej wersji kolorystycznej podczas składania zamówienia. Możesz również zamówić dowolny kolor z palety RAL.