Nasz Sklep internetowy używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie ze Sklepu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w Polityce Prywatności

Audiolab 6000A | Wzmacniacz zintegrowany

3 699,00 zł

Cena za sztukę
Stan: nowy | Czas realizacji zamówienia: 1-3 dni roboczych
Kolor:

Ilość
 

Zapytaj o dostępność na miejscu

 

Kup na raty 0% korzystając z rat PayU

 

Darmowa dostawa na terenie całego kraju (przy zamówieniu powyżej 300 zł)

W 1983 roku Audiolab pokazał kultową serię 8000, przejmując szturmem brytyjską scenę hi-fi i ugruntowując jej reputację jako jednego z najważniejszych produktów hi-fi swoich czasów. Audiolab ma zamiar powtórzyć ten wyczyn dzięki całkowicie nowej serii 6000, idealnej dla współczesnych melomanów, poszukujących najwyższej klasy wydajności, jakości wykonania i wyposażenia w przystępnej cenieTyp:
Wzmacniacz + DAC
Pilot:
Tak
Pasmo przenoszenia:
20 Hz - 20 kHz (+/- 0,3 dB)
Wbudowany DAC:
Konwerter D/A ES9018K2M
Moc:
2 X 50 W (8 omów), 2 X 75 W (4 ohm)
Wymiary:
445 x 65,5 x 300 (mm) (szer. X wys. X gł.)
Waga:
7,8 kg
Uwagi:
Pełna specyfikacja w zakładce 'Opis'
Gwarancja:
24 miesiące
Stan:
Nowy

W 1983 roku Audiolab pokazał kultową serię 8000, przejmując szturmem brytyjską scenę hi-fi i ugruntowując jej reputację jako jednego z najważniejszych produktów hi-fi swoich czasów. Audiolab ma zamiar powtórzyć ten wyczyn dzięki całkowicie nowej serii 6000, idealnej dla współczesnych melomanów, poszukujących najwyższej klasy wydajności, jakości wykonania i wyposażenia w przystępnej cenie.

Dźwięki nauki

Zewnętrznie, 6000A wykazuje silne podobieństwo do 8300A, a to za sprawą dużych pokręteł regulacji i dużym, centralnym wyświetlaczem OLED. W przeciwieństwie do jego bardziej kosztownego, analogowego rodzeństwa, zawiera wysokiej jakości przetwornik C/A, umożliwiając bezpośrednie podłączanie źródeł cyfrowych bez dodatkowych urządzeń. Na pokładzie znajdziemy cztery wejścia cyfrowe, trzy analogowe wejścia liniowe, wejście dla gramofonu, łączność bezprzewodową przez Bluetooth i dedykowany wzmacniacz słuchawkowy, a wysokiej jakości wzmacniacz zdolny obsłużyć wymagające kolumny.

Cyfrowe obwody

Podjęto wiele wysiłków, aby cyfrowe obwody 6000A zapewniały poziom jakości, jakiego można oczekiwać od wysokowydajnego, niezależnego przetwornika cyfrowo-analogowego. Jak zawsze, Audiolab sięgnął po chipy Sabre32 Reference z rodziny ES9018, aby konwersja wykorzystywała 32-bitową architekturę HyperStream ESS Technology i eliminator Jittera eliminujący czas, aby zapewnić wyjątkowo niski poziom szumów i wysoki zakres dynamiki.

Żadna inna firma niż Audiolab nie wie więcej o tym, jak najlepiej wykorzystać tę technicznie doskonałą, ale wymagającą technologię DAC. Jeśli obwód, który otacza ES9018, nie jest odpowiednio skonstruowany, wynikowy dźwięk może wydawać się nieco zimny i twardy, jednak nie w tym wypadku. Poziom ekspresji muzycznej, którą ten chip uzyskuje z sygnału cyfrowego, jest urzekający. Oryginalny, uznawany na całym świecie M-DAC firmy Audiolab był jednym z pierwszych domowych komponentów audio, który w 2011 r. zawierał układ ES9018, a firma od tego czasu doskonali jego implementację.

Układy analogowe

Dyskretny wzmacniacz mocy 6000A zapewnia moc 50 W na kanał przy ośmiu omach, przy maksymalnym natężeniu prądu 9A. Stopień wyjściowy dyskretnych układów wzmacniacza mocy wykorzystuje topologię CFB (Complementary Feedback), zapewniającą doskonałą liniowość i doskonałą stabilność termiczną, ponieważ prąd jałowy jest utrzymywany na stałym poziomie niezależnie od temperatury tranzystorów wyjściowych.

Duży transformator toroidalny o mocy 200 VA, oraz kondensatory o pojemności 4x15000uF (łącznie 60000 uF), pomagają wzmacniaczowi zachować mocną kontrolę nad muzyką, jednocześnie podając doskonały zakres dynamiki.

Sekcja przedwzmacniacza jest tak prosta, jak to tylko możliwe, aby utrzymać czystość sygnału. Regulacja głośności obejmuje zakres od -80 dB do + 8 dB w krokach 2 dB i 1 dB (wysokość kroku rośnie wraz z pozycją głośności). Wiele wysiłku włożono w fizyczny układ obwodów elektrycznych 6000A, chroniąc wrażliwą sekcję przedwzmacniacza przed zakłóceniami.

Gramofon i słuchawki

W uznaniu dla niedawnego odrodzenia winylu, Audiolab wprowadził przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM - wysokiej jakości, niskoszumowy, oparty na obwodzie JFET z precyzyjnym wyrównaniem RIAA.

Podobnie, coraz więcej osób używa słuchawek do odsłuchu muzyki, Audiolab ma wbudowany dedykowany wzmacniacz słuchawkowy z układem sprzężenia zwrotnego. Jego przepustowość wzmocnienia i wysokie tempo narastania zapewniają dynamiczną, szczegółową i angażującą wydajność z różnymi rodzajami słuchawek.

SPECYFIKACJA:

 • Sekcja przedwzmacniacza
  - Czułość wejściowa 720 mV
  - Impedancja wejściowa 10K (linia) 47K // 100pF (Phono MM)
  - Całkowite zniekształcenie harmoniczne (THD) <0,0004% (linia, 1 kHz przy 2 V, objętość = 0 dB)
  - Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz (+/- 0,1 dB)
  - Napięcie wyjściowe 2,3 V max. (Objętość = 0 dB)
  - Impedancja wyjściowa 120 omów
  - Stosunek sygnału do szumu (S / N)> 110 dB (liniowy, ważony A) > 76dB (Phono MM, A-ważony)

 • Sekcja cyfrowa
  - Konwerter D/A ES9018K2M
  - Całkowite zniekształcenie harmoniczne (THD) <0,0006% (1KHz przy 0dBFS)
  - Poziom wyjściowy (0dBFS, 1KHz) 2,05V
  - Max. Częstotliwość próbkowania 192KHz
  - Stosunek sygnału do szumu (S / N)> 112 dB (ważony A)

 • Sekcja wzmacniacza mocy
  - Moc wyjściowa 2 X 50 W (8 omów, THD <1%), 2 X 75 W (4 ohm, THD <1%)
  - Pasmo przenoszenia 20 Hz - 20 kHz (+/- 0,3 dB)
  - Czułość wejściowa 720mV
  - Całkowite zniekształcenie harmoniczne (THD) <0,003% (1 kHz przy 40 W / 8 ohm)
  - Stosunek sygnału do szumu (S / N)> 110 dB (ważony A)
  - Max. Prąd wyjściowy 9A

 • Sekcja wzmacniacza słuchawkowego
  - Całkowite zniekształcenie harmoniczne (THD) <0,01% (1 kHz, 50 mW)
  - Impedancja wyjściowa 2,35 oma
  - Obciążalność impedancji 20-600 omów

 • Ogólne
  - Pobór mocy w trybie czuwania <0,5W
  - Wymiary (mm) (szer. X wys. X gł.) 445 x 65,5 x 300
  - Waga 7,8 kg (netto)

Wersja CLASSIC:

- obudowa orzech, czarna maskownica 

Wersja SELECT: 

- obudowa orzech, brak maskownicy, kolor materiału wykończenia do wyboru według wzornika (prosimy o podanie numeru koloru w sekcji 'Uwagi do zamówienia' przy składaniu zamówienie na wersję Select)

WERSJE KOLORYSTYCZNE

Bardzo prosimy o podanie wybranej wersji kolorystycznej podczas składania zamówienia. Możesz również zamówić dowolny kolor z palety RAL.