Nasz Sklep internetowy używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie ze Sklepu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w Polityce Prywatności

Argon Audio TT-4 | Gramofon

2 999,00 zł

Cena za sztukę
Stan: nowe | Czas realizacji: 2-7 dni roboczych
Kolor:

Ilość
 

Zapytaj o dostępność na miejscu

 

Kup na raty 0% korzystając z rat PayU

 

Darmowa dostawa na terenie całego kraju (przy zamówieniu powyżej 300 zł)

Zacznijmy poważnie myśleć o analogowym dźwięku! Nasz TT-4 oferuje fantastyczną jakość dźwięku i budowy, opakowaną w stylowy, inspirowany stylem retro design, który z pewnością wniesie "wow-factor" do każdego systemu hi-fi. Aby zapewnić najlepszą możliwą jakość dźwięku, TT-4 jest zbudowany jak czołg z solidnym cokołem i ciężkim talerzem

SPECYFIKACJA:

 • Prędkości: 33/45 rpm (regulowane elektronicznie)
 • Wkładka: Moving Magnet (Ortofon 2M Red)
 • Talerz: Aluminum
 • Cokół: MDF
 • Waga talerza: 1,4 kg
 • Wbudowany wzmacniacz RIAA (można go wyłączyć)
 • Ramię: 8.8" z włókna węglowego/aluminium
 • ATS (Anisotropic Torsion Stabilizer)
 • Efektywna masa ramienia: 21,7 g
 • Zawiera: zasilacz (1,5 m) i kabel RCA (1,5 m)
 • Waga: 7,2 kg
 • Wymiary: 42,0 x 14,2 x 35,5 cm (WxHxD)


Typ:
Gramofon
Gwarancja:
12 miesięcy

Argon Audio TT-4

Zacznijmy poważnie myśleć o analogowym dźwięku! Nasz TT-4 oferuje fantastyczną jakość dźwięku i budowy, opakowaną w stylowy, inspirowany stylem retro design, który z pewnością wniesie "wow-factor" do każdego systemu hi-fi. Aby zapewnić najlepszą możliwą jakość dźwięku, TT-4 jest zbudowany jak czołg z solidnym cokołem i ciężkim talerzem. Jednakże, nie daj się zwieść jego twardemu wyglądowi zewnętrznemu: z ramieniem z włókna węglowego i fabrycznie zamontowaną wkładką Ortofon 2M Red, TT-4 wnosi również wiele wyrafinowania. Wbudowany wzmacniacz gramofonowy oznacza, że możesz używać TT-4 z dowolnym wzmacniaczem lub aktywnym głośnikiem, jakim tylko chcesz.

Bazując na naszym bardzo udanym gramofonie TT-3, w zasadzie zachowaliśmy wszystko to, co czyni ten gramofon wspaniałym, a wszystko inne podnieśliśmy na wyższy poziom. W rezultacie, w TT-4 otrzymujemy grubszą, solidniejszą podstawę, cięższy talerz i ulepszone nóżki antywibracyjne. Wszystko to działa w zespole, aby zapewnić lepszą podstawę dla Twoich nagrań; co oznacza, że otrzymasz niższe zniekształcenia spowodowane wibracjami i bardziej czysty, naturalny dźwięk.

WŁÓKNO WĘGLOWE I NIESTANDARDOWE KOMPONENTY

Ramię gramofonu musi być zarówno bardzo lekkie, jak i jednocześnie niezwykle sztywne. Ponieważ włókno węglowe osiąga wysokie wyniki w obu tych kategoriach, jest to niemal idealny materiał na ramiona, dlatego zdecydowaliśmy się na użycie go po raz pierwszy w gramofonie Argon Audio. Aby upgrade był kompletny, na końcu ramienia zamontowaliśmy jeszcze lepszą wkładkę od duńskiego Ortofona. 2M Red od dawna jest wkładką MM najlepszą w swojej cenie i uważamy, że brzmi fantastycznie również na naszym TT-4.

TT-4 posiada wbudowany wzmacniacz gramofonowy (MM) o bardzo wysokiej jakości. Oznacza to, że TT-4 może być używany bezpośrednio ze wszystkimi wzmacniaczami i aktywnymi głośnikami - nie ma potrzeby stosowania zewnętrznego wzmocnienia gramofonowego. Zaprojektowaliśmy nawet na zamówienie wbudowany wzmacniacz, aby brzmiał o wiele lepiej niż wszystko co jest dostępne w tym punkcie cenowym, używając tylko wysokiej jakości komponentów.

ATS - ANIZOTROPOWY STABILIZATOR SKRĘTU

Hej - nie odchodź! Te rzeczy z ATS brzmią technicznie, ale obiecujemy, że mają sens. Podczas tworzenia nowego ramienia z włókna węglowego, odkryliśmy, że występowały pewne nieprzyjemne wewnętrzne rezonanse i zniekształcenia ramienia, które negatywnie wpływały na wydajność igły podczas śledzenia rowka. Dobra wiadomość jest taka, że udało nam się to rozwiązać! Zasadniczo, sztuczka jest następująca: wykonujemy bardzo mały, precyzyjny otwór wzdłuż spodu ramienia. To nacięcie nie wpływa na wagę czy sztywność ramienia, ale eliminuje rezonanse spowodowane skręcaniem (wyginaniem/wyginaniem), które normalnie powodowałyby niepożądane szumy i zniekształcenia, które docierałyby aż do głośników. Rezultat: otrzymujesz najczystszy, najczystszy dźwięk jaki kiedykolwiek słyszałeś z gramofonu w tym przedziale cenowym.

Wersja CLASSIC:

- obudowa orzech, czarna maskownica 

Wersja SELECT: 

- obudowa orzech, brak maskownicy, kolor materiału wykończenia do wyboru według wzornika (prosimy o podanie numeru koloru w sekcji 'Uwagi do zamówienia' przy składaniu zamówienie na wersję Select)

WERSJE KOLORYSTYCZNE

Bardzo prosimy o podanie wybranej wersji kolorystycznej podczas składania zamówienia. Możesz również zamówić dowolny kolor z palety RAL.