Nasz Sklep internetowy używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie ze Sklepu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w Polityce Prywatności

Pro-Ject X2 | gramofon

7 790,00 zł

Cena za sztukę
Stan: nowy | Czas wysyłki: 24 godziny
Kolor

Ilość
 

Zapytaj o dostępność na miejscu

 

Kup na raty 0% korzystając z rat PayU

 

Darmowa dostawa na terenie całego kraju (przy zamówieniu powyżej 300 zł)

Projekt nowego gramofonu X1 jest starannie dostrojony, aby oferować bezkompromisową funkcjonalność w najlepszej cenie. To za sprawą kilku dziesięcioletniego doświadczenia w produkcji gramofonówPrędkość obrotowa:
33, 45/78 (el. zmiana obr.)
WOW & FLUTTER:
33: +/-0,12%; 45: +/- 0,10%
Talerz:
średnica 300mm, masa: 2kg
Efektywna długość ramienia:
9“/230 mm
OVERHANG:
18,0 mm
Efektywna masa ramienia:
13.5g
Zakres siły nacisku:
0 - 30mN (18mN rekomendowana wartość Pick it 2M Silver)
Wkładka:
Quintet RED
Wymiary:
460 x 150 x 340 mm (WxHxD)
Waga:
10 kg
W zestawie:
15V DC /0,8A zasilacz, pokrywa, Connect it E, mata
Gwarancja:
24 miesiące
Linia gramofonów:
linia X

Projekt gramofonu jest starannie dostrojony, aby zaoferować najbardziej krytyczne funkcje w co najlepszej cenie. To wszystko jest możliwe dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy Pro-Ject w tworzeniu najlepszych gramofonów w niewygórowanym budżecie:

MDF jest 2-3 krotnie droższy niż standardowe płyty pilśniowe, nie wspominając obudowy z plastiku. Brzmi jednak znacznie lepiej. Luksusowe 8 warstw lakieru, polerowanych ręcznie są również 3-4x droższe od prostych folii. Wewnątrz mieści się wyrafinowana płyta generatora DC/AC, co w połączeniu z elektroniczną regulacją obrotów zapewnia czysta i stabilna moc oraz cichą pracę silnika. Zastosowanie tego rozwiązania daje dodatkowe koszty, ale działa wielokrotnie lepiej niż prosty silnik z zasilaniem bezpośrednim. Aby jeszcze bardziej poprawić wydajność, silnik jest odseparowany od chassis za pomocą nowego systemu zawieszenia.

W X2 silnik napędza nowy, ciężki, bez-rezonansowy talerz z akrylu, za pośrednictwem sub-talerza. Ten osadzony jest w łożysku klasy premium, gwarantując płynne i stabilne obroty, tworząc idealną platformę do odtwarzania twoich cennych płyt winylowych. X2 jest w porównaniu do poprzedniej wersji lepszy za sprawą nowej konstrukcji ramienia. Połączenie plecionki włókna węglowego oraz rurki z aluminium daje nam niesamowicie lekki i sztywny układ. Projekt ramienia zawiera już zintegrowaną głowicę, co daje niesamowite właściwości anty-rezonansowe. Regulacja azymutu

oraz VTA daje możliwość zastosowania szerokiego wachlarza wkładek gramofonowych. Ramię posiada przeciwwagę z wytłumieniem TPE. X2 został zaprojektowany tak by spełnił oczekiwania każdego fana dźwięku płyty winylowej. Na pokładzie jest wkładka MM 2M-Silver, wyprodukowana na podstawie projektu Pro-Ject przez firmę Ortofon, ustawiona fabrycznie, a więc gramofon jest gotowy do użytkowania w krótkiej chwili od rozpakowania. Wraz z gramofonem dostajemy przewód Connect It E. Nóżki o regulowanej wysokości, chodzi o połączenie aluminium oraz TPE, pozwalają na niezbędne wyregulowanie poziomu gramofonu oraz skutecznie izolują gramofon od możliwych wibracji podłoża na którym stoi gramofon. 

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

 • Elektroniczna regulacja prędkości 33/45 rpm, działa jak Speed Box
 • Elektronicznie regulowany, precyzyjny silnik z ulepszoną konstrukcją tłumienia dla eliminacji wibracji i zakłóceń
 • Sub talerz z łożyskiem o niskiej tolerancji 0.001mm
 • Łożysko talerza ze stali nierdzewnej i brązu z wkładem z teflonu.
 • Ramię 9” wykonano z jednego kawałka, konstrukcja karbon/aluminium
 • Przeciwwaga z wkładem z TPE, redukuje niepożądane rezonanse o 50%
 • Regulacja azymutu i VTA
 • Wkładka Quintet RED
 • Bez-rezonansowy talerz z akrylu o masie 2kg
 • Ciężkie chassis, 50mm grubości, precyzyjnie opracowane (CNC)
 • 8 warstw lakieru, ręcznie polerowany, naturalny fornir – orzech lub biały i czarny
 • Ekranowany o niskiej pojemności przewód połączeniowy, dedykowany do gramofonów
 • Regulowane nóżki absorbujące drgania podłoża
 • Wyprodukowano w UE

Wersja CLASSIC:

- obudowa orzech, czarna maskownica 

Wersja SELECT: 

- obudowa orzech, brak maskownicy, kolor materiału wykończenia do wyboru według wzornika (prosimy o podanie numeru koloru w sekcji 'Uwagi do zamówienia' przy składaniu zamówienie na wersję Select)

WERSJE KOLORYSTYCZNE

Bardzo prosimy o podanie wybranej wersji kolorystycznej podczas składania zamówienia. Możesz również zamówić dowolny kolor z palety RAL.