Nasz Sklep internetowy używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie ze Sklepu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w Polityce Prywatności

Pro-Ject PHONO BOX DS3 B | Przedwzmacniacz gramofonowy

2 950,00 zł

Cena za sztukę
Stan: nowy | Czas realizacji zamówienia: 2-3 dni robocze
Kolor:

Ilość
 

Zapytaj o dostępność na miejscu

 

Kup na raty 0% korzystając z rat PayU

 

Darmowa dostawa na terenie całego kraju (przy zamówieniu powyżej 300 zł)

Pro-Ject Phono Box DS3 B to zbalansowany, dual mono i w pełni dyskretny audiofilski przedwzmacniacz gramofonowyTyp:
przedwzmacniacz gramofonowy
Wejścia:
1x 5-pin mini XLR / 1x para XLR / 1x para RCA phono
Wyjścia:
1x para RCA, 1x para XLR
Zewnętrzny zasilacz:
18V/500mA DC
Wymiary:
206 x 72 x 194 (205 z gniazdami) mm
Waga:
1480g
Uwagi:
Szczegółowa specyfikacja w zakładce 'Opis'
Gwarancja:
24 miesiące

Pro-Ject PHONO BOX DS3 B

Zbalansowany, dual mono i w pełni dyskretny audiofilski przedwzmacniacz gramofonowy

Nowy przedwzmacniacz gramofonowy DS3

Phono Box DS3 B ma stalową obudowę, która jest pokryta przykręcanymi panelami aluminiowymi. Taka konstrukcja zapewnia bardzo dobrą sztywność i znakomitą izolację od zakłóceń. Phono Box DS3 B jest dostępny w kolorze srebrnym lub czarnym. Drewniane panele boczne są sprzedawane osobno.

„B” oznacza zbalansowany

Phono Box DS3 B wykorzystuje prawdziwie w pełni zbalansowaną sekcję wzmocnienia. Podłącz swój gramofon za pomocą 5-pinowego kabla mini XLR lub standardowych kabli XLR i zyskaj zbalansowaną ścieżkę sygnału. Oba łańcuchy sygnałowe (+ i -) skutecznie przenoszą te same informacje muzyczne. Prawdziwie zbalansowany stopień wzmocnienia może teraz wyodrębnić końcową informację muzyczną z sygnałów +/- i redukować, usuwać wszelkie szumy, które potencjalnie mogłyby by się pojawić w przekazie sygnału. Dwa oddzielne tory sygnałowe korzystają z dwóch oddzielnych sekcji wzmacniacza.

Obwody dyskretne

Phono Box DS3 B wykorzystuje w pełni dyskretne obwody audio. Dyskretny obwód składa się z komponentów elektronicznych, które są odrębnymi, indywidualnymi urządzeniami, zwanymi również komponentami dyskretnymi. Niezliczone godziny testów odsłuchowych i lata doświadczeń pokazały nam, że nawet najlepsze wzmacniacze operacyjne nie są tak neutralne, naturalne, dynamiczne ani żywe. Standardowe przedwzmacniacze gramofonowe z układami scalonymi składają się z kilkudziesięciu lub setek komponentów w porównaniu do dyskretnych konstrukcji gdzie stosowane są setki lub tysiące komponentów.

Pasywny EQ

Zbalansowany sygnał jest następnie obrabiany przez w pełni pasywny i dyskretny stopień korekcji RIAA. Utrzymując w pełni symetryczny stopień wzmocnienia, możemy zoptymalizować stosunek sygnału do szumu, dając sekcji EQ najlepszej jakości sygnał. W pełni podzielona korekcja pasywna pozwala na lepsze dopasowanie impedancji i mniejsze odchylenie od optymalnej krzywej RIAA. W przypadku zbalansowanych wyjść XLR, dyskretny stopień równoważący generuje sygnał symetryczny, dzięki czemu ponownie korzystasz ze zbalansowanej transmisji sygnału. Wyjścia sygnału RCA mają własny, w pełni dyskretny stopień wyjściowy, obsługiwany bezpośrednio przez korektor RIAA.

Ustawienie obciążenia wkładki gramofonowej

Możesz podłączyć dwa gramofony jednocześnie i łatwo wszystko ustawić z poziomu panelu frontowego. Wybrane ustawienia zapisane są w pamięci. Przedwzmacniacz umożliwia wybierać z szerokich zakresów wzmocnienia od 40dB do 65dB. Jest to istotne i robi swoją robotę w wypadku połączenia zbalansowanego. Phono Box DS3 B można idealnie dopasować do szerokiej gamy wkładek i doskonale zintegrować z resztą systemu HiFi, dokładnie dopasowując poziomy głośności do innych źródeł, takich jak odtwarzacze CD lub urządzenia strumieniowe. Impedancję obciążenia można ustawić w sposób ciągły za pomocą potencjometru, systemu, wynalezionego przez Pro-Ject Audio Systems. Umożliwia płynną regulację impedancji podczas odtwarzania i natychmiastową ocenę wpływu różnych opcji obciążenia. Jest to konieczne, aby znaleźć odpowiednią impedancję obciążenia dla wkładki. Żaden inny producent nie implementuje tej funkcji w tak ekstremalny sposób!

Zasilacz zewnętrzny

Phono Box DS3 B jest zasilany z zewnętrznego zasilacza. Istotne jest, aby wszystkie części, które mogą promieniować pola elektromagnetyczne, znajdowały się poza zasięgiem wzmacniacza. Z tego powodu używamy zasilacza zewnętrznego. Ze względu na wymagania legislatywne musi być to zasilacz impulsowy z gwarantowanym poborem mocy w trybie czuwania 0,1W. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zasilacz o konstrukcji liniowej, bo może zaoferować znacznie czystszą moc. Chcąc wyprodukować wysokiej klasy zasilacze, trzeba zastosować transformator o bardzo niskim nasyceniu rdzenia i najlepiej z ekranowaniem między uzwojeniem pierwotnym i wtórnym.

Power Box DS2 Sources - opcja zasilacza liniowego

Niskie nasycenie rdzenia zmniejsza promieniowanie zewnętrznego pola elektromagnetycznego, które może być indukowane do czułych obwodów. Ekranowanie między uzwojeniami działa jak bardzo efektywny filtr, który skutecznie tłumi zakłócenia z sieci. Uzyskana filtracja jest jeszcze lepsza, jeżeli zostanie zastosowany bloker DC, który zapobiega nasyceniu rdzenia prądem stałym. Zmniejszają się również wibracje mechaniczne transformatora. Bardzo ważne jest, aby używany transformator był również impregnowany próżniowo. Oczywiście taki transformator ma większe gabaryty i jest również znacznie droższy. Dlatego zasilacze korzystające z takich transformatorów wymagają obudowy wielkości samego Phono Box DS3 B. Miejsce zasilania nie powinno znajdować się blisko Phono Box DS3 B. Dodatkowo Phono Box DS3 B nie powinien być narażony na działanie dużych transformatorów we wzmacniaczach mocy lub innych urządzeniach, które mogą powodować zakłócenia elektromagnetyczne. Silne pola elektromagnetyczne pochodzące z dużych transformatorów znajdujących się w bardzo bliskiej odległości mogą przeniknąć przez metalową/aluminiową obudowę Phono Box DS3 B. Nawet taka obudowa ma swoje ograniczenia! Najlepszym rozwiązaniem jest trzymanie Phono Box DS3 B jak najdalej od tych szkodliwych pól elektromagnetycznych. Urządzenia takie jak Power Box DS2 są kolejnym krokiem naprzód dla wydajności twojego systemu, przede wszystkim Phono Box DS3 B.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • NEW zbalansowane wejścia/ wyjścia XLR in
 • NEW 5-pin mini XLR zbalansowane wejsćie
 • NEW w pełni symetryczny & dyskretny stopień wzmocnienia
 • NEW w pełni pasywna & dyskretna korekcja RIAA
 • NEW w pełni dyskretne obwody audio - bez wzmacniaczy operacyjnych! • dla wkładek typu MM & MC
 • Konstrukcja dual mono
 • Płynna regulacja impedancji wejściowej
 • Najdokładniejsze dopasowanie wkładki MC
 • Doskonały niski poziom szumów / niskie zniekształcenia
 • Wyzwalacz Trigger in & out
 • Ciężka aluminiowa obudowa chroni przed zakłóceniami
 • Dostępny w kolorze srebrnym lub czarnym
 • Drewniane panele boczne dostępne osobno
 • Wyprodukowano w Europie

SPECYFIKACJA:

 • Impedancja wejściowa: Płynny zakres 10 – 1000 Ohm lub stała wartość 47kOhm
 • Pojemność wejściowa: 50, 150, 300, 400pF Wzmocnienie (+ 6dB dla XLR ): 40, 45, 50, 55, 60, 65 dB SNR MM (40dB): 104dBV, 111dBV
 • SNR MC (60dB): 85dBV, 91dBV
 • THD przy1 kHz: <0,001% MM, < 0,004% MC
 • THD (20Hz-20kHz): <0,005% MM, < 0,01% MC
 • RIAA: < 0,25dB / 20Hz - 20kHz
 • Filtr Subsoniczny: przy 20Hz - 18dB/octave
 • Wejścia: 1x 5-pin mini XLR / 1x para XLR / 1x para RCA phono
 • Wyjścia liniowe: 1x para RCA, 1x para XLR
 • Podłączenie XLR: 1 ground, 2 “hot” and 3 “cold”
 • Trigger In/Out: 12V on/off
 • Zasilacz zewnętrzny: 18V/500mA DC
 • Pobór energii: 18V/max.290mA DC, <0.5 W standby
 • Wymiary: 206 x 72 x 194 (205 z gniazdami) mm
 • Masa: 1480g bez zasilacza

Wersja CLASSIC:

- obudowa orzech, czarna maskownica 

Wersja SELECT: 

- obudowa orzech, brak maskownicy, kolor materiału wykończenia do wyboru według wzornika (prosimy o podanie numeru koloru w sekcji 'Uwagi do zamówienia' przy składaniu zamówienie na wersję Select)

WERSJE KOLORYSTYCZNE

Bardzo prosimy o podanie wybranej wersji kolorystycznej podczas składania zamówienia. Możesz również zamówić dowolny kolor z palety RAL.