Nasz Sklep internetowy używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie ze Sklepu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w Polityce Prywatności

Burson SOLOIST 3X GT (Grand Tourer) | Wzmacniacz słuchawkowy + przedwzmacniacz

11 999,00 zł

Cena za sztukę
Stan: nowe | Czas realizacji: 2-3 dni roboczych
Ilość
 

Zapytaj o dostępność na miejscu

 

Kup na raty 0% korzystając z rat PayU

 

Darmowa dostawa na terenie całego kraju (przy zamówieniu powyżej 300 zł)

Burson Soloist 3X Grand Tourer (GT) to flagowe rozwiązanie z uznanej linii wzmacniaczy słuchawkowych firmy Burson Audio. To najwyższej jakości produkt wyposażony w ulepszony system zasilania oraz zupełnie nową wielowarstwową płytkę drukowaną o symetrycznym układzie, a do tego zamknięty jest w obudowie minimalizującej rezonans. Soloist 3X GT charakteryzuje się rewelacyjnym brzmieniem, podnosząc poprzeczkę zawieszoną przez poprzednie modele z serii Soloist na zupełnie nowy poziomTyp:
High-endowy wzmacniacz słuchawkowy w klasie A i referencyjny PREAMP
Wejścia:
2 x XLR, 2 x RCA, mikrofonowe (bypass)
Wyjścia:
XLR i 6,35 mm SE (słuchawkowe), XLR (PREAMP), RCA (PREAMP), RCA (subwoofer)
Wymiary:
255 x 270 x 70 mm
Waga:
5kg
Uwagi:
Specyfikacja w zakładce 'OPIS'
Gwarancja:
24 miesiące

Burson Audio SOLOIST 3X GT (Grand Tourer)

High-endowy wzmacniacz słuchawkowy w klasie A i referencyjny PREAMP

Burson Soloist 3X Grand Tourer (GT) to flagowe rozwiązanie z uznanej linii wzmacniaczy słuchawkowych firmy Burson Audio. To najwyższej jakości produkt wyposażony w ulepszony system zasilania oraz zupełnie nową wielowarstwową płytkę drukowaną o symetrycznym układzie, a do tego zamknięty jest w obudowie minimalizującej rezonans. Soloist 3X GT charakteryzuje się rewelacyjnym brzmieniem, podnosząc poprzeczkę zawieszoną przez poprzednie modele z serii Soloist na zupełnie nowy poziom.

Burson Soloist 3X GT - wzmacniacz słuchawkowy w klasie A

Zespół Burson Audio spędził wiele miesięcy projektując model Soloist 3X Grand Tourer i na jego potrzeby przygotował innowacyjną płytkę drukowaną. To wielowarstwowe rozwiązanie o symetrycznym układzie dual mono - wykorzystano dwa niezależne moduły wzmacniacza w klasie A o lustrzanej symetrii.

Nowa konstrukcja umożliwiła wyraźne podniesienie jakości dźwięku. Soloist 3X GT wyróżnia się rewelacyjną separacją kanałów, powalającym poziomem szczegółów, wielką sceną oraz niezwykle ciemnym tłem.

System zasilania MCPS oraz bardzo duża moc Soloista 3X GT

Burson Soloist 3X Grand Tourer został wyposażony w system zasilania złożony z aż pięciu zestawów zasilaczy MCPS (Max Current Power Supply), który gwarantuje “niezwykle czysty prąd”. Jest to autorskie rozwiązanie firmy, w którym podniesiono częstotliwość napięcia z 50 Hz do 170 kHz, dzięki czemu szum przesunięty został w zakres, w którym nie usłyszą go ludzkie uszy.

Zespół Bursona w Soloist 3X GT wykorzystał pełny potencjał systemu MCPS, co wiązało się z koniecznością zastosowania systemu aktywnego chłodzenia. Umożliwiło to osiągnięcie  bardzo dużej mocy na wyjściach - aż 10 W dla złącza XLR (balanced) i 5 W dla złącza 6,35 mm (single ended). Wzmacniacz bez najmniejszego problemu napędza więc nawet bardzo wymagające słuchawki. Trójstopniowe wzmocnienie umożliwia dopasowanie Soloista 3X GT pod skuteczne modele.

Burson Soloist 3X Grand Tourer z aktywnym chłodzeniem Noctua

Burson Audio na potrzeby Soloist 3X GT zmodyfikował świetną obudowę z odpornego stopu aluminium, która znana jest m.in. z serii Conductor 3X, Composer 3X czy TimeKeeper 3i. Dodatkowe otwory w górnej części poprawiają cyrkulację powietrza, a więc i odprowadzanie ciepła. Na tym jednak nie koniec.

Firma, aby zagwarantować optymalną i niezależną od środowiska temperaturę pracy komponentów, wykorzystała nie tylko bardzo duży radiator, ale i aktywny system chłodzenia. Oparty jest on bardzo cichym, high-endowym wentylatorze austryjackiej marki Noctua. Umożliwił on wykorzystanie pełnego potencjału MCPS, a do tego wyróżnia się kulturą pracy - generuje hałas na poziomie 25 dBA, a więc mniejszym niż w pustym studio nagraniowym (30 dBA). Soloist 3X GT jest cichszy niż tło na nagraniach.

Sześć OPAMP-ów Burson V6 Vivid w Solist 3X Grand Tourer

Burson Soloist 3X Grand Tourer wyposażony jest w aż sześć wzmacniaczy operacyjnych V6 Vivid, które są cenionym rozwiązaniem dyskretnym wykorzystywanym w bardzo wielu studiach nagraniowych. Użycie po trzech OPAMP-ów na kanał umożliwia osiągnięcie bardzo dużej transparentności, a więc lepsze oddanie zamiarów artystów.

Użytkownicy - korzystając z pokrytych złotem gniazd DIP8 - mogą jednak samodzielnie zmieniać OPAMP-y, a co za tym idzie - dopasowywać dźwięk do własnych preferencji.

Zaawansowany system regulacji głośności w Soloist 3X GT

Burson Soloist 3X GT został wyposażony w dwa kontrolery głośności MUSES72320 (po jednym na kanał). To legendarne rozwiązanie, które oparto na drabince rezystorowej, wcześniej stosowane było jedynie w bardzo drogich produktach marek, jak Pass Lab czy AVM. Teraz poprawia jakość dźwięku w modelach z linii Soloist.

MUSES72320 charakteryzuje się idealnym balansem kanałów i świetną separacją, co przekłada się na rewelacyjną scenę dźwiękową. Firma Burson bufor kontrolera głośności oparła ponadto na dyskretnym wzmacniaczu operacyjnym V6 Vivid (po jednym na kanał), co dodatkowo zmniejsza interferencje między kanałami.

Burson Soloist 3X GT świetny także w roli przedwzmacniacza

Soloist 3X Grand Tourer sprawdza się nie tylko jako wzmacniacz słuchawkowy, ale można go wykorzystać również w roli high-endowego przedwzmacniacza. Kontroler głośności na bazie MUSES72320 i Burson V6 Vivid dla każdego kanału umożliwia precyzyjne zarządzanie poziomem głośności osobno dla każdego kanału.

Burson Soloist 3X Grand Tourer, czyli muzyka jak z głośników

Burson Audio tworząc Soloist 3X GT wziął pod uwagę, że wielu producentów i inżynierów tworzy materiał audio z myślą o głośnikach. Firma w swoim wzmacniaczu wprowadziła efekt crossfeed, który upodabnia scenę i pozycjonowanie do tych znanych z kolumn. Co więcej, emulacja crossfeed realizowana jest na trzech poziomach sprzętowo, co redukuje zniekształcenia.

Burson Soloist 3X Grand Tourer z wyjściem subwoofer

Burson Audio wyposażył 3X GT został wyposażony w dedykowane wyjście subwoofera (RCA), co umożliwia bezpośrednie podpięcie do niego głośnika niskotonowego. Firma wprowadziła dodatkowo specjalny tryb, dzięki któremu można słuchać słuchawek nausznych w parze z subwooferem, co gwarantuje użytkownikom zupełnie nowe wrażenia.

Wygodna i intuicyjna obsługa Burson Soloist 3X Grand Tourer

Burson Soloist 3X GT wyposażony jest w ekran, na którym wyświetlane są informacje o urządzeniu, oraz zestaw przycisków do szybkiego zarządzania funkcjami. Obsługę ułatwia do tego pilot, dzięki któremu można sterować wzmacniaczem na odległość. Firma dodała ponadto wejście mikrofonowe (bypass), a użytkownicy mogą dokupić podstawkę Cool Stand do korzystania z Soloista w pionie.

SPECYFIKACJA

 • Wymiary: 255 x 270 x 70 mm
 • Waga: ok. 5 kg
 • Wejścia: 2 x XLR, 2 x RCA, mikrofonowe (bypass)
 • Wyjścia: XLR i 6,35 mm SE (słuchawkowe), XLR (PREAMP), RCA (PREAMP), RCA (subwoofer)
 • Impedancja wejściowa: 35 kΩ
 • Pasmo przenoszenia: 0-48 kHz
 • THD: poniżej 0,0015 %
 • Impedancja wyjściowa (wzmacniacz): 0,5 Ω
 • Impedancja wyjściowa (Pre out): 25 Ω
 • W zestawie:
  - Burson Soloist 3X GT (Grand Tourer)
  - Zasilacz 24 V
  - Kabel zasilający
  - Pilot

Wersja CLASSIC:

- obudowa orzech, czarna maskownica 

Wersja SELECT: 

- obudowa orzech, brak maskownicy, kolor materiału wykończenia do wyboru według wzornika (prosimy o podanie numeru koloru w sekcji 'Uwagi do zamówienia' przy składaniu zamówienie na wersję Select)

WERSJE KOLORYSTYCZNE

Bardzo prosimy o podanie wybranej wersji kolorystycznej podczas składania zamówienia. Możesz również zamówić dowolny kolor z palety RAL.