Nasz Sklep internetowy używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie ze Sklepu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w Polityce Prywatności

Audio-GD R28 NOS

6 027,00 zł

Cena za sztukę
Stan: nowy | Czas realizacji zamówienia: 2-3 dni robocze
Kolor:

Ilość
 

Zapytaj o dostępność na miejscu

 

Kup na raty 0% korzystając z rat PayU

 

Darmowa dostawa na terenie całego kraju (przy zamówieniu powyżej 300 zł)

R-28 zarówno w wersji NOS (Not OverSampling) jak i w poprzedmio oferowanej wersji 2022 to przetwornik cyfrowo-analogowy, oparty na drabinkach rezystorowych R-2R w technologii MSB

SPECYFIKACJA

  • Odstęp sygnału od szumu (S/N Ratio): >120DB
  • Impedancja wyjściowa:
    - 1 Ω / Headphone output
    - 5 Ω / DAC / Preamp output
  • Moc wyjściowa:
    - 9500mW / 25 Ω
    - 8000mW / 40 Ω
    - 3500mW / 100 Ω
    - 1200mW / 300 Ω
    - 600mW / 600 Ω
  • Czułość wejścia (minimalna impedancja słuchawek):
    - 15 Ω
    - 0.5 Vp-p(75 Ω, Coaxial)
    - 19 dBm (Optical)
  • Wspierane systemy operacyjne: Windows, OSX, Linux, ISO
  • Pasmo przenoszenia: 20Hz - 20KHz (< - 0.5dB)
  • THD(Whole unit): <0.002% (0DBV output level )
  • THD (Built in amps): <0.0003%
  • Przesłuch międzykanałowy: < 0.05 dB
  • Częstotliwość próbkowania:
    - USB mode & I2S: 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz , 192kHz, 352.8kHz,384kHz
    - Coaxial: 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz ,192kHz
    - Optical: 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz
  • Poziom sygnału wyjściowego:
    - Headphone output: 19V RMS (balance)
    - Preamp Variable output: 10V RMS (balance)
    - DAC Variable output: 5 V RMS (balance)
  • Zasilanie: 220-240V AC 50/60 Hz
  • Moc pobierana: 35W
  • Waga: 8,5KG
  • Rozmiar: W360 X L360 X H85 (mm, pełne aluminium )
  • Akcesoria:
    - kabel zasilający
    - kabel USB


Gwarancja:
24 miesiące
Stan:
Nowy
Kategoria
Przetworniki DAC

Audio-GD R28 NOS

R-28 zarówno w wersji NOS (Not OverSampling) jak i w poprzedmio oferowanej wersji 2022 to przetwornik cyfrowo-analogowy, oparty na drabinkach rezystorowych R-2R w technologii MSB. Podobnie, jak jego "większy brat R-27", R-28 NOS zawiera również wbudowany w pełni zbalansowany, pracujący w klasie A wzmacniacz słuchawkowy oraz zbalansowany przewzmacniacz. W konstrukcji NOS nie występuje oversampling co pozwoliło na uzyskanie sygnatury dźwiękowej zbliżonej do płyty winylowej i jednocześnie pozbawionej typowych zakłóceń i szumów. Moc wzmacniacza słuchawkowego sięga 9,5W przy obciążeniu słuchawkami 25 Ω. Dwa zakresy czułości wzmacniacza słuchawkowego (dual gain modes) pozwalają na współpracę ze słuchawkami o małej i dużej czułości/efektywności. Wszystkie funkcje urządzenia są dostępne z pomocą przełączników umieszczonych na przednim panelu obudowy. R-28 NOS jest wyposażony w cztery wejścia cyfrowe: RCA 24bit/192KHz; Optical 24bit/92KHz; HDMI I2S 32bit/384KHz; USB 32bit/384KHz oraz jedno wejście analogowe - zbalansowany XLR. Wszystkie wejścia urządzenia, jak i sekcja procesora cyfrowego są galwanicznie odizolowane.

W nowej wersji urządzenia R-28, na panelu tylnym obudowy oprócz gniazd wejściowych i wyjściowych umieszczono też port służący do wgrywania uaktualnień firmaware urządzenia.

Zarówno w R-28 NOS, jak i jw ego poprzedniku R-28, sekcję przetwornika cyfrowo-analogowego DAC zrealizowano przy pomocy układu "programowalnej matrycy logicznej" FPGA oraz sześciu układów CPLD. Sam dekoder składa się z ośmiu grup modułów R-2R przetworników cyfrowo-analogowych zestawionych razem w zbalansowany dekoder push/pull. Przetwarzanie sygnału DSD zrealizowano w formie 4 grup zbalansowanych, dyskretnych dekoderów. Wejście USB zaimplementowano na układzie Amanero 384, co umożliwia dekodowanie sygnałów z rozdzielczościami PCM 384K i DSD512. Przetworniki R-2R pod kontrolą ultra-fast FPGA, są przedstawicielem wielobitowej konstrukcji D/A. Charakteryzują się czystym dźwiękiem, wysoką dynamiką i bardzo niskim poziomem szumu kwantyzacji.

Tor analogowy

Unikalną cechą wszystkich produktów Audio-GD jest wykorzystanie w budowie części analogowej urządzeń, wzmacniaczy pracujących w domenie prądowej. Analogowy stopień firma Audio-GD opracowała samodzielnie, opierając się na układzie wzmocnienia lustra prądowego. Jednostopniowy wzmacniacz pracujący w domenie prądowej ACSS, zbudowany z elementów dyskretnych, bez kondensatorów sprzęgających w torze audio, charakteryzuje się wysoką szczegółowością jak i niebywale niskimi zniekształceniami. Rozwiązanie ACSS pozwoliło zminimalizować problemy wpływu komponentów elektronicznych na barwę. W torze wzmacniacza nie wykorzystuje się scalonych wzmacniaczy operacyjnych OPA. W tradycyjnych konstrukcjach wykorzystywanych przez większość firm, wzmocnienie jest realizowane w trzech stopniach, co prowadzi do kumulacji zniekształceń i ma wpływ na barwę (diagram poniżej). Priorytetem w konstrukcjach Audio-GD, jest jak najmniejszy wpływ części analogowej urządzenia na dźwięk reprodukowany poprzez przetwornik D/A.

Elementy elektroniczne wykorzystywane do budowy urządzeń są bardzo starannie dobierane spośród najlepszych dostępnych, jak i produkowane specjalnie na zamówienie. Wszystkie połączenia wewnątrz obudowy są realizowane za pomocą kabli z czystej miedzi OCC. Nie jest bez znaczenia ręczny proces składania podzespołów i ich wielokrotne testy na różnych etapach produkcji. Gotowe urządzenie jest wygrzewane, a następnie powtórnie testowane przed wysyłką do klienta. Wszystkie produkty Audio-GD są montowane w obudowach aluminiowych. Zapewnia to doskonałe ekranowanie elementów wewnętrznych. Audio-GD ddaje w Wasze ręce produkt głęboko przemyślany, nowatorski, świetnie wykonany z najlepszych dostępnych elementów.

Zasilanie

Jednym z kluczowych elementów wysokiej klasy urządzeń audio jest zasilanie. Wszystkie, nawet najtańsze produkty Audio-GD, są wyposażone w wiele dyskretnych, dedykowanych stabilizatorów, zasilających poszczególne moduły składowe urządzeń. W tym celu Audio-GD w swoich produktach stosuje transformatory toroidalne i dyskretne stabilizatory napięcia. Każdy moduł R2R-2 ma dedykowany transformator i sekcje stabilizatorów, osobne dla części cyfrowej i dla każdego kanału części analogowej. Takie rozwiązanie gwarantuje pełną separacje elektryczną modułów. Nie ma niebezpieczeństwa, że prąd zasilania będzie nawet chwilowo niewystarczający, co objawia się w innych urządzeniach słyszalnym ograniczeniem dynamiki, szczególnie w dolnych częstotliwościach pasma odsłuchowego. Zasilacze w R28 NOS są skonstruowane z użyciem dwóch audiofilskich transformatorów toroidalnych.

Najważniejsze cechy:

  • Skonstruowany w oparciu o 8 modułów R-2R pod kontrolą FPGA.
  • 4 wejścia cyfrowe:
  • Optical neutralne wejście w standardzie SPDIF 24bit/192KHz;
  • RCA neutralne wejście w standardzie SPDIF 24bit/192KHz;
  • USB ultra neutralne wejście oparte na Amanero Combo 384 32bit/384KHz;
  • I2S ultra neutralne wejście w 32bitowym standardzie zapewniającym ultra niski jitter 32bit/384KHz;
  • Wejścia analogowe zbalansowane XLR.
  • Wyjścia: zbalansowane XLR, RCA oraz ACSS.
  • Wyjścia słuchawkowe na przednim panelu: jack 6,35 mm oraz XLR4.
  • Układ DAC - NOS,
  • Pamięć ostatnich ustawień parametrów pracy, przywracana przy włączeniu.
  • obsługiwana gęstość zapisu do 32bit/384kHz (USB i I2S).
  • 0,05% tolerancji w systemie regulacji wzmocnienia.

Wersja CLASSIC:

- obudowa orzech, czarna maskownica 

Wersja SELECT: 

- obudowa orzech, brak maskownicy, kolor materiału wykończenia do wyboru według wzornika (prosimy o podanie numeru koloru w sekcji 'Uwagi do zamówienia' przy składaniu zamówienie na wersję Select)

WERSJE KOLORYSTYCZNE

Bardzo prosimy o podanie wybranej wersji kolorystycznej podczas składania zamówienia. Możesz również zamówić dowolny kolor z palety RAL.